Skip to main content

Pełna oferta leasingowa w Bankach Spółdzielczych

09-07-2024
Tomasz Szurmak - Prezes Zarządu

Tomasz Szurmak - Prezes Zarządu BPS Leasing S.A.

Od samochodu osobowego po biurowiec w centrum miasta. Obecnie oferta leasingowa Banków Spółdzielczych niczym się nie różni od ofert banków komercyjnych. W niektórych aspektach ma nad nimi przewagę.

O szczegółach rozmawiamy z Tomaszem Szurmakiem.

 

Przez lata Banki Spółdzielcze były kojarzone przede wszystkim z branżą rolniczą. Czy w dalszym ciągu tak jest?

Tomasz Szurmak: Rzeczywiście, kiedy rozmawiam z klientami często są pozytywnie zaskoczeni, że mamy komplementarną ofertę leasingową dedykowaną dla wszystkich branż i każdego klienta. Spodziewają się przede wszystkim leasingów na maszyny i pojazdy rolnicze, a nie na przykład na sprzęty medyczne, transport, pojazdy osobowe czy nieruchomości. Nie wiedzą, że w Banku Spółdzielczym lub bezpośrednio w naszej spółce można wziąć leasing czy sfinansować faktoring, tak samo, jak w topowych spółkach leasingowych.

Dziś grupa BPS dysponuje spółką BPS Leasing, która niczym nie odbiega od konkurencji. Mamy w ofercie te same produkty, finansujemy te same przedmioty leasingu, w tym samym standardzie. Obsługa klienta jest szybka i elastyczna, a także, a może przede wszystkim, konkurencyjna cenowo. Dotyczy to zarówno klientów z sektora bankowości spółdzielczej, jak i spoza tej grupy. Obsługujemy przedsiębiorców działających w różnych branżach, oczywiście w tym z branży agro.

Czy to znaczy, że w BPS Leasing można leasingować np. biurowiec czy sprzęt medyczny?

biuro BPS Leasing

Tomasz Szurmak: Jak najbardziej tak. Mamy w ofercie samochody, maszyny, urządzenia dla różnych branż, fotowoltaikę. Proponujemy także pożyczki leasingowe. Leasing nieruchomości komercyjnych również znajduje się w naszym portfolio, a to nie wszyscy oferują. Czy bardzo duży biurowiec w centrum Warszawy o wartości kilkudziesięciu milionów PLN, czy mniejszy – u nas można go leasingować.

Co ważne, na podstawie limitów leasingowych klient jest w stanie sam obliczyć przybliżona kwotę, jaką może u nas otrzymać.

Klienci banków spółdzielczych chwalą sobie indywidualne podejście. Bank jest zawsze blisko, jego pracowników znają czasem z sąsiedztwa. Bardzo to cenią. Biorąc leasing mogą liczyć na takie samo podejście?

Tomasz Szurmak: Oczywiście. Leasing może być  obsługiwany przez pracowników tego banku. A jeśli przyjdą bezpośrednio do nas, czyli BPS Leasing, także zostaną obsłużeni w sposób bardzo indywidualny, elastyczny. Wyróżniamy się na rynku właśnie serwisem. Jakość obsługi jest często lepsza, niż w dużych grupach bankowych. U nas kontakt z pracownikiem banku jest niemal natychmiastowy. Nie rozmawia się u nas z botami. Klient czuje się zaopiekowany i prowadzony na bieżąco przez formalności. Jesteśmy przy tym bardzo elastyczni.

Co ma Pan na myśli, mówiąc: jesteśmy elastyczni? Jak to wygląda w praktyce?

Tomasz Szurmak: Jako przykład podam współpracę z nowo powstałym spółkami. Obsługujemy nie tylko firmy działające od dłuższego czasu, ale i te na początku drogi. Dajemy leasingi nowym przedsiębiorstwom, nawet tym, które działają w krótkim horyzoncie czasowym. W takich sytuacjach leasingujemy na ogół aktywa płynne (samochody osobowe, środków transportu lekkiego i ciężkiego). Mówię na ogół, ponieważ bardzo elastycznie traktujemy klientów. Odstępstwa od standardów nie są u nas sytuacją wyjątkową. W razie potrzeby szybko modyfikujemy umowy, dostosowujemy do indywidualnych potrzeb klienta. To w dużych spółkach komercyjnych jest rzadkością.

A grupa docelowa? Dla kogo BPS Leasing przygotowuje najczęściej oferty?

Tomasz Szurmak: Bardzo często współpracujemy z klientami MŚP, czyli małe i średnie przedsiębiorstwa. Doradzamy, wspieramy w rozwoju właśnie tę grupę klientów. I to niezależnie od branży. Aczkolwiek obsługujemy także duże przedsiębiorstwa, szczególnie z branży transportowej, dla której możemy sfinansować zarówno jeden, jaki i pięćdziesiąt zestawów (ciągnik siodłowy plus naczepa), usługowej czy agro. Nie zamykamy się na nikogo, jesteśmy otwarci dla każdej firmy, chcącej skorzystać z naszej oferty.

Wniosek z tego, że bezpodstawna jest obiegowa opinia, jakoby banki spółdzielcze były głównie dla rolników, a po leasingi trzeba się udać do innych instytucji…

Tomasz Szurmak: Jak widać w praktyce zupełnie bezpodstawna. Dziś bankowość spółdzielcza charakteryzuje się szeroką ofertą produktową zarówno kredytową, jak i leasingową, dedykowaną do wszystkich rodzajów przedsiębiorstw. Nie jest zamknięta na żadną branżę, działa bardzo sprawnie i kompetentnie w relacjach z klientem.

Wszystkich, którzy chcą się o tym przekonać, zapraszamy do placówek Banków Spółdzielczych zrzeszonych w BPS, Banku BPS SA oraz do BPS Leasing i na naszą stronę https://www.bpsleasing.pl/

Znajdziesz nas też tutaj

BPS Leasing S.A., ul. Grzybowska 81,  00-844 Warszawa, Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział  Gospodarczy, KRS 0000368784, NIP 5272640207, Kapitał zakładowy 2 000 001,00 złotych opłacony w całości - administrator danych osobowych.