BPS Leasing i Faktoring finansuje ekologiczne floty pojazdów

04-01-2022

BPS Leasing i Faktoring współpracuje z Klientami, którzy inwestują w nowoczesne technologicznie i spełniające normy ekologiczne i środowiskowe środki trwałe, w tym m.in. samochody ciężarowe. Jednym z partnerów Spółki jest czołowa polska firma logistyczna Sachs Trans International z siedzibą w Radlinie. W trakcie rocznej współpracy BPS Leasing i Faktoring sfinansował firmie Sachs Trans International w formie leasingu 76 pojazdów, w tym 26 ciągników siodłowych oraz 50 naczep.

Firma Sachs Trans International, której założycielem i Prezesem jest Pan Marek Sachs, w branży transportowej działa już ponad 35 lat, a od kilku lat stawia na ekologiczne rozwiązania w transporcie. Jest to istotny czynnik w polityce firmy, który sprawia, że przewoźnik w swojej flocie posiada wyłącznie najnowsze pojazdy, zaawansowane technologicznie.

Leasingowane pojazdy marki IVECO o mocy 460 KM zasilane są ekologicznym paliwem – skroplonym gazem ziemnym LNG. Samochody te emitują znacząco mniej spalin CO² i charakteryzują się cichszą pracą. Z uwagi na niższe spalanie są tańsze w eksploatacji. Mogą być użytkowane na drogach objętych restrykcyjnymi przepisami dla pojazdów ciężarowych i są zwalniane w niektórych krajach z opłat autostradowych. Powyższe czynniki, a także proekologiczny model biznesowy i świadoma polityka transportu niskoemisyjnego zdecydowały o wyborze Klienta.

 

– Jednym z priorytetów naszej strategii jest finansowanie nowoczesnych aktywów, spełniających wymogi ekologiczne i klimatyczne. Współpraca z Sachs Trans International doskonale wpisuje się w te priorytety. Cieszymy się, że możemy wspierać Klienta, dla którego cele środowiskowe oraz konsekwentne i odpowiedzialne działania proekologiczne mają tak duże znaczenie. Dzięki finansowaniu poprzez leasing nasi Klienci stają się coraz bardziej atrakcyjnymi uczestnikami rynku i wzmacniają swoją pozycję konkurencyjną – powiedział Tomasz Szurmak, Prezes Zarządu BPS Leasing i Faktoring

 

Leasing dla branży transportowej jest najważniejszym źródłem finansowania majątku ruchomego. To najszybszy i najbardziej adekwatny sposób użytkowania i nabywania środków transportu oraz - poprzez dopasowanie okresów leasingu oraz struktury spłat - najlepsza metoda odnawiania taboru i zapewnienia sobie najnowocześniejszych technologicznie pojazdów. Dzięki korzystaniu z leasingu nasi Klienci szybko, efektywnie i elastycznie reagują na wymogi branżowe oraz na bieżąco dostosowują się do zmieniającego się otoczenia rynkowego.

„Zmieniamy się dla Was”

 

Źródło informacji:

BPS Leasing i Faktoring

 

 

------------------------------------------

Kontakt do Biura Prasowego:

Łukasz Bogusz

tel. 697 223 533

e-mail: lTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Znajdziesz nas też tutaj

BPS Leasing S.A., ul. Grzybowska 87,  00-844 Warszawa, Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział  Gospodarczy, KRS 0000368784, NIP 5272640207, Kapitał zakładowy 2 000 001,00 złotych opłacony w całości - administrator danych osobowych.